Rok 2010

16.07.2013 21:48

1. ročník turnaje v petanque

V sobotu 16. 10. 2010 proběhl 1. ročník turnaje v petanque mezi členy SDH v Bohdalově. Nechyběla zde dobrá nálada, něco dobrého k snědku a pití. Díky hojné účasti našich členů doufáme, že tento turnaj bude i v dalších letech nadále pokračovat. "Sláva vítězům a čest poraženým".

* foto na  1. ročník v petanque

Loučení s prázdninami 2010

Hasiči očima dětí

10. ročník národní a 7. ročník evropské soutěže koňských stříkaček

Na neděli 15. 8. 2010 přijali hasiči z Bohdalova pozvání hasičů ze Starých Oborzysk v Polsku 10. ročník národní a 7. ročník evropské soutěže koňských stříkaček v Cichowu. Této soutěže se zúčastnili naši partnerští hasiči se svou velice pečlivě zrestaurovanou koňskou stříkačkou. Tato soutěž je v současné době největší v Evropě a pravidelně se jí zúčastňují se svými historickými stříkačkami hasiči z Polska, České republiky, Slovenska, Maďarska a Německa. Již druhým rokem zde probíhá i volba miss hasičů a oba dva ročníky vyhrála dívka z ČR. Zpestřením této akce bývá i účast parních stříkaček a většinou se jí zúčastňují hasiči z naší republiky, neboť v Polsku se podařilo do funkčního stavu uvést parní stříkačku až letos. Strávili jsme krásný víkend u našich přátel v Polsku, pobesedovali jsme i ze zástupci gminy a obdrželi plaketu za spolupráci mezi hasiči.

Rekord v dálkové dopravě vody z Dolních Louček na Devět skal

Žehnání praporu Hamry nad Sázavou