Rok 2017

05.08.2017 07:54

Plamen - podzimní kolo

7. 10. 2017 jsme se s našimi mladými hasiči zúčastnili podzimní soutěže hry Plamen, která se tento rok konala v Krásném. Zúčastnili jsme se v kategorii starších, mladších žáků a dorostenců. Závodilo se pouze v požární všestrannosti (branný závod). Jelikož počasí nepřálo, tak byly ostatní disciplíny zrušeny, z důvodu bezpečnosti mladých hasičů, a přesunuty na jarní část soutěže. Družstvo mladších žáků bylo na soutěži poprvé a umístilo na hezkým 32.místě. Starší žáci tvořili dvě závodní družstva a umístili se na 21. a 33. místě. Konečné pořadí mladých hasičů se dozvíme až po jarním kole soutěže hry Plamen. V odpoledních hodinách jsme vyslali do boje i naše dvě družstva dorostenců. Pro některé to byla premiéra a někteří už v tom byli zkušení. Umístili se na 7. a 11. místě. I dorostence čeká jarní kolo, abychom zjistili, kolikátí se umístí v roce 2017/2018. I pro nepřízeň počasí jsme si to všichni užili.

Srandamač Hamry nad Sázavou

V sobotu 24. 6. 2017 jsme se s mladšími i staršími žáky vypravili do Hamrů nad Sázavou na večerní Srandamač v požárním útoku, kde každý družstvo mělo 2 pokusy. Počítal se jim ten lepší. Mladší žáci, tzv. „bažanti“ začínali v 18:00. Byla to jejich premiéra, nikdo z nich netušil, do čeho jdou. Umístili se na krásném 8 místě ze 13. Starší, tzv. „mazáci“ začínali asi ve 20:00, proto druhý pokus běželi za tmy. Osvětlena byla pouze základna, nástřiková čára a terče. Starší se snažili vylepšit umístění z loňského roku, což se jim povedlo. Umístili se na skvělém 4. místě. Domů jsme odjížděli až v pozdních nočních hodinách. Všichni jsme si to moc užili a už se těšíme na další ročník Srandamače.

* foto na Srandamač